طبقه بندی مطالب

 • دسته‌ها
 • پربازدیدترین مطالب

  جزئیات مطلب

  انحراف زاویه آلت‌تناسلی در حالت نعوظ

  تعداد بازدید:27091

  خوانندگان محترم نباید انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ را با کجی آلت‌تناسلی اشتباه کنند. در انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ هیچ نوع کجی در خود آلت‌تناسلی وجود ندارد، بلکه در حالت نعوظ زاویه آلت‌تناسلی نسبت به شکم کمتر یا بیشتر از حد طبیعی است.

  انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ (Deviation in Penile Erectile Angle) یک بیماری جدی است. در حالت طبیعی آلت‌تناسلی در حالت نعوظ کامل باید با شکم زاویه ۴۵ درجه داشته باشد. مقادیر اندک در کم شدن یا زیاد شدن این زاویه شایع است و مشکل ساز هم نیستند، ولی وقتی این انحراف بیشتر می شود، سبب ایجاد مشکل شدید در برقراری رابطه زناشوئی می گردد. این انحراف زاویه ممکن است آنقدر شدید باشد که در حالت نعوظ آلت‌تناسلی به شکم یا به کیسه بیضه بچسبد. من زوجهائی داشتم که چند ماه و حتی جند سال از ازدواجشان گذشته بود ولی هنوز رابطه زناشوئی موفقیت آمیز نداشتند و مدتها بود که تحت درمانهای مختلف قرار گرفته بودند، پس از اخذ شرح حال و معاینه متوجه شدم که بعلت انحراف شدید در زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ، اصلا دخول امکانپذیر نیست. با اصلاح جراحی، مشکل زوجها نیز حل شده و توانستند رابطه زناشوئی موفقیت آمیز برقرار کنند. از خصوصیات انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ این است که در هیچ موقعیت نزدیکی، اجازه دخول نمی دهد.

  علت انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ چیست؟

  برای درک و فهم علت این بیماری باید مختصری از آناتومی آلت‌تناسلی در مردان توضیح داده شود. آلت‌تناسلی در حالت طبیعی توسط سه رباط به استخوان عانه متصل می شود، یک رباط آویزان کننده در وسط و دو عدد رباط دوکی شکل در طرفین رباط آویزان کننده (شکل). هر نوع اختلال در این رباطها سبب انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ می شود. به تجربه من در هر زوجی که با شکایت عدم برقراری رابطه زناشوئی موفقیت آمیز پس از ازدواج که در اصطلاح به آن ازدواج به وصال نرسیده گفته می شود مراجعه می کنند، باید زوج مرد از نظر وجود احتمالی انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ بررسی شود.

  نعوظ بدون بالا آمدن آلت‌تناسلی Non-erecting erection

  آن یک حالت از انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ است که در آن زاویه آلت‌تناسلی با شکم بیش از ۱۵۰ درجه است و در حالت نعوظ آلت‌تناسلی در یک یا دو سانتی متری از پوست کیسه بیضه قرار می گیرد، و در حقیقت موقعیت آلت‌تناسلی در حالت نعوظ تفاوت چندانی با حالت شل آلت‌تناسلی ندارد. این مشکل سه دلیل می تواند داشته باشد:

  -فقدان مادرزادی رباط آویزان کننده
  -کجی شدید آلت‌تناسلی در محل اتصال آن به بدن
  -ترکیبی از هر دو

  در مواردیکه فقدان کامل رباط آویزان کننده آلت‌تناسلی وجود دارد، پزشک اگر انگشت خود را ما بین آلت‌تناسلی و استخوان عانه فشار دهد، حدود دو سانتی متر فرو می رود. این بیماران هنگام نزدیکی سعی می کنند که با استفاده از دست آلت‌تناسلی را در موقعیت صحیح قرار دهند ولی اغلب ناموفق هستند، و اگر علت کجی شدید آلت‌تناسلی در محل اتصال آن به بدن باشد، به هیچ وجه نمی توان آلت‌تناسلی را با دست هدایت کرد و آن سبب درد شدید می شود.

  نعوظ با بالا آمدن بیش از حد آلت‌تناسلی Hypererection

  این حالت بر عکس حالت قبلی است و زاویه آلت‌تناسلی در حالت نعوظ کمتر از ۴۵ درجه می شود. گاها این زاویه در حدود ۵ درجه است، یعنی آلت‌تناسلی در حالت نعوظ در فاصله ۲-۱ سانتی متری از شکم قرار می گیرد. در این بیماران دخول حتی با کمک دست نیز امکان پذیر نیست. بنده تعدادی بیمار داشتم که دارای این مشکل بودند و بعلت وارد کردن فشار به آلت‌تناسلی جهت نزدیکی، دچار شکستگی آلت‌تناسلی شده بودند. علت این مشکل کوتاه بودن رباط آویزان کننده آلت‌تناسلی است، هر قدر این رباط کوتاهتر باشد، سبب نزدیک تر شدن آلت‌تناسلی به بدن در حالت نعوظ می شود.

  بیماری انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ (Deviation in Penile Erectile Angle) با جراحی قابل اصلاح است. باید خاطر نشان کرد، مردانیکه دارای این مشکل هستند و هنوز ازدواج نکرده اند، بدانند که نزدیکی با داشتن این مشکل یا سخت و یا غیر ممکن است و پس از ازدواج بنده دیده ام که کار حتی به طلاق هم انجامیده است و علی رغم اینکه به همسر توضیح داده می شود که مشکل با جراحی حل می شود، تعدادی از آنها زیر بار نرفته و برای طلاق پافشاری می کنند، بدین دلیل توصیه می کنم که اگر مردی دارای این مشکل است، نسبت به اصلاح آن قبل ازدواج اقدام کند. مسئله بعدی مردانی هستند که دارای نوع متوسط انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ می باشند. اینگونه مردان می توانند با وارد آوردن فشار به آلت‌تناسلی نزدیکی کنند، ولی آن اصلا توصیه نمی شود، چون در اثر فشارهای متعدد، پارگیهای متعدد در پوشش آلت‌تناسلی ایجاد می شود که با ترمیم این پارگیها، بافت فیبری ایجاد شده و سرانجام منجر به بیماری پیرونی می شود که خیلی خطرناک است. علاوه از آن، نزدیکی با همسر با انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ می تواند دردناک و حتی خیلی دردناک باشد. من بیماری داشتم که همسر وی بدنبال نزدیکی دچار خونریزی می شد و همیشه تحت درمان متخصص زنان و زایمان بعلت خونریزی بدنبال نزدیکی بود، که بعدا مشخص شد علت خونریزی وجود انحراف زاویۀ آلت‌تناسلی در حالت نعوظ در شوهر می باشد، و با اصلاح مشکل شوهر، مشکل همسر نیز حل شد.

  کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

  https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

  https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

  https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

  کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

  https://t.me/joinchat/AAAAAAwbWHZ0u7-g9So4kQ

  Deviations in penis fig 1

  Deviations in penis fig 2  آرشیو مقالات تخصصی اورولوژی مردان