طبقه بندی مطالب

 • دسته‌ها
 • پربازدیدترین مطالب

  جزئیات مطلب

  بیست نکته مهم جهت رهائی از خود ارضائی

  تعداد بازدید:1212

  خود ارضائی در تعدادی زیادی از موارد حتی بصورت گهگاه برای فرد ناخوشایند است و می خواهد هر طور شده از آن رهائی پیدا کند و از طرف دیگر بعلت قوی بودن غریزه جنسی در انسان یک کشش اجباری و اغواکننده برای این عمل وجود دارد طوریکه مقاومت در مقابل آن سخت است.

  کم نیستند تعداد افراد متاهل نیز که بنا به دلایلی دست به خود ارضائی می زنند و از این اقدام یا خودشان و یا شریک جنسی آنها در عذاب هستند. بنابراین خیلی از افرادیکه دست به خود ارضائی (Masturbation) می زنند دوست دارند به نحوی از این عمل رهائی پیدا کنند. بسیاری از نوشته هائی که جهت کمک به ترک خود ارضائی تهیه شده اند، بیشتر فلسفه بافی است تا کمک به فرد جهت ترک خود ارضائی.

  هر گونه دستورالعمل برای رهائی از عمل خود ارضائی باید دارای سه خصوصیت زیر باشد:

  -ساده و قابل فهم باشد.
  -عملی باشد و شامل اقدامات نا ممکن و سخت نباشد.
  -متناسب با شرایط جامعه و فرهنگ ما باشد.

  در زیر ۲۰ نکته مهم و عملی به زبان ساده برای ترک خود ارضائی آورده می شوند، امید است آن در کمک به ترک خود ارضائی مفید واقع شود.

  ۱٫ وقتی یک حالت فوریت در اقدام به عمل خود ارضائی در شما ایجاد می شود، از خود بپرسید که چرا می خواهید خود ارضائی را ترک کنید. در این باره فکر کنید که اگر والدین شما، شما را در حالت خود ارضائی ببینند چه فکری در مورد شما خواهند کرد؟

  ۲٫ اگر شما تمایل به خود ارضائی با رفتن به سایتهای پورنوگرافی از طریق کامپیوتر خود دارید، کامپیوتر را در محلی قرار دهید که به غیر از شما دیگران نیز بتوانند صفحه مانیتور را ببینند.

  ۳٫ اگر فانتزی یا افکار شهوانی به شما دست می دهد بلافاصله فکر خود را منحرف و به چیزهای دیگر مثل بازی فوتبال و غیره فکر کنید.

  ۴٫ به اثرات خود ارضائی طولانی مدت توجه داشته باشید. اگر شما تا کنون دچار افسردگی و یا سایر بیماریهای روانی نشده اید، آیا این ارزش دارد که با ادامه عمل خود ارضائی مبتلا به یکی از آنها شوید؟

  ۵٫ وقتهای آزاد خود را پر کنید و فقط به هدفی که در پیش دارید فکر کنید.

  ۶٫ برای خود عادات سالم روزانه تدارک ببینید و از موفقیت روزمره خود شاد باشید.

  ۷٫ برای خود اهداف ساده و کوچک تعیین کنید. در ابتدا هدف شما این باشد که تا ۳ روز خود ارضائی نخواهید داشت، پس از اینکه چندین بار در انجام این هدف موفق شدید، کم کم تعداد روزها را افزایش دهید، در قدم بعدی آنرا ۵ روز و سپس یک هفته کنید، تا اینکه زمان مذبور به یک ماه یا بیشتر برسد. در این کار بلندپروازی نکنید، همانطور که ذکر شد از کوچک و قابل اجرا شروع کنید.

  ۸٫ در کامپیوتر خود نرم افزاری که سایتهای پورنوگرافی را بلوک یا مهار می کنند نصب کنید. بدین ترتیب حتی اگر شما بواسطه اجبار شدید مجبور به مراجعه به سایتهای پورنوگرافی شوید، کامپیوتر شما نخواهد توانست به سایتهای مذبور دسترسی پیدا کند. اگر این نرم افزار نیاز به کلمه عبور دارد بدون هدف یک کلمه عبور طولانی مثلا ۱۶ کاراکتر در محل کلمه عبور تایپ سپس آنرا کپی و در محل وارد کردن تائید کلمه عبور وارد کنید (Paste) و کلید ورود را بزنید. بدین ترتیب در هر بار مراجعه به سایتهای پورنوگرافی نرم افزار از شما جهت وارد شدن به سایتهای مذبور کلمه عبور می خواهد و چون شما کلمه عبور را نمی دانید به ناچار در پشت سایتهای پورنوگرافی خواهید ماند. راه دیگر این است که یک نفر دیگر این نرم افزار را در کامپیوتر شما نصب نماید.

  ۹٫ در مورد اینکه یک نفر شما را در حین خود ارضائی دارد می بیند فکر کنید.

  ۱۰٫ احساس شرمساری نکنید و اوقات ارزشمند خود را به سایر چیزها اختصاص دهید.

  ۱۱٫ اگر شما دارای شریک جنسی هستید او می تواند در ترک خود ارضائی به شما کمک کند. به کمک خواستن از وی فکر کنید. سعی کنید با شریک جنسی خود در اوقات فراغت به تماشا کردن فیلم، رفتن به خرید و یا ورزش کردن بپردازید.

  ۱۲٫ سعی کنید که تحت تاثیر دوستانی که خود ارضائی می کنند و یا در مورد خود ارضائی صحبت می کنند قرار نگیرید.

  ۱۳٫ اگر شما در حمام بناچار دست به خود ارضائی (Masturbation) می زنید، یک ساعت شماطه دار را کوک کنید طوریکه فقط بتوانید بسرعت استحمام کنید و موقع زنگ زدن سریع حمام را ترک کنید.

  ۱۴٫ سعی کنید در منزل هیچوقت تنها نباشید با دوستان یا افراد فامیل باشید.

  ۱۵٫ یک دست بند پلاستیکی به مچ دست ببندید اگر حالت اجباری جهت خود ارضائی به شما دست داد دست بند پلاستیکی را گاز بگیرید.

  ۱۶٫ اگر شما احساس می کنید که باید خود ارضائی کنید، شروع به راه رفتن و حتی دویدن آهسته بکنید. هر موقع احساس خود ارضائی به شما دست داد، بلافاصله فکر خود را با اقدام دیگر درگیر کنید.

  ۱۷٫ تمام مواد پورنوگرافی (فیلم, عکس، داستان، نوشته و غیره ….) را که جمع آوری کرده اید را از بین ببرید، بهترین اقدام سوزاندن آنها است.

  ۱۸٫ وقتی اجبار به خود ارضائی خیلی شدید و غیر قابل کنترل است، دوش آب سرد بگیرید، آن در از بین بردن این حالت اجباری خیلی موثر است.

  ۱۹٫ قبل از خوابیدن مطالب مفید و اجتماعی مطالعه کنید، و سعی کنید موقعی بخوابید که بشدت حالت خواب آلودگی دارید.

  ۲۰٫ از نشستن روی تختخواب اجتناب کنید همیشه روی صندلی یا زمین و در حضور دیگران بنشینید.   آرشیو مقالات سلامت بانوان