طبقه بندی مطالب

 • دسته‌ها
 • پربازدیدترین مطالب

  جزئیات مطلب

  جوانسازی چهار بعدی صورت چیست؟

  تعداد بازدید:3876

  امروزه لیزر در کنار درمان بیماریهای مهم و به عنوان یک وسیله پزشکی که در اختیار پزشکان قرار گرفته است، از آن برای اقدامات زیبائی نیز استفاده می شود. استفاده از لیزر به عنوان یک وسیله کاربردی در انواع مختلف زیباسازی در جامعه ما رواج بیش از حد و غیر متعارف یافته است و مثل سایر موارد که در شبکه های ماهواره ای و رسانه های زرد تبلیغ می شوند، مطالب اکثرا مطلب نادرست و گول زننده در اختیار عموم قرار می گیرند.

  اصولا اگر فردی نیازمند کسب اطلاع از یک موردی داشته باشد، اگر منبع قابل اعتماد در اختیار وی قرار نگیرد، بناچار و ناخواسته و اکثرا نادانسته روی به کسب اطلاع از شبکه های اجتماعی، شبکه های ماهواره ای و یا رسانه های مختلف می آورد. هدف اصلی گردانندگان شبکه های اجتماعی، شبکه های ماهواره ای و یا رسانه ها، تامین اهداف اقتصادی خودشان است و در این بین تنها چیزی که برای آنها اهمیت ندارد، سلامتی مردم و حل مشکلات آنها است. از طرف دیگر متاسفانه جامعه ما به راحتی تحت تبلیغات واهی قرار می گیرد و به اصطلاح، شبکه های اجتماعی، شبکه های ماهواره ای و یا رسانه ها جامعه را می توانند در مسیر دلخواه خود قرار دهند و به مقدار زیادی به دلخواه خود جامعه را در یک یا چند زمینه شکل میدهند. بنده با توجه به تخصصی که دارم، مواردیکه اصلا بیماری محسوب نمی شوند و یک دهه قبل یا مراجعه کننده وجود نداشت و یا اینکه افراد از بیان آنها خجالت می کشیدند، این روزها می بینم که به راحتی توسط افراد (نه بیمار، چونکه از نظر بنده این افراد بیمار نیستند) مختلف بیان می شوند. بنده یک دهه قبل در ماه حتی یک مراجعه کننده مرد که شاکی از اندازه دستگاه تناسلی خود باشد نداشتم، ولی امروزه شاید در روز چندین مراجعه کننده دارم (الته بنده با تمهیداتی سعی کرده ام مراجعه چنین افرادی را به مقدار زیادی کاهش دهم). بنده دارای یک سایت شخصی هستم که در آن به زبان ساده بیماریهای شایع دستگاه کلیه و مجاری ادراری مثل سنگ کلیه، بزرگی پروستات، بی اختیاری ادراری و غیره توضیح داده می شوند. جهت راهنمائی بیماران و کمک به اطلاع رسانی، یک قسمت پرسش و پاسخ نیز در سایت وجود دارد. باعث تاسف بسیار است که درصد قابل توجهی از مردان سئوالاتشان در مورد اندازه دستگاه تناسلی است و از مابین صدها بیماری سیستم ادراری دغدغه آنها اندازه دستگاه تناسلی می باشد. اینهمه نتیجه ناشی از تبلیفات واهی و دروغین شبکه های ماهواره ای و غیره می باشد. در کمال تعجب حتی گاها روزانه پیامهای کوتاه متعددی در این مورد توسط اپراتورهای تلفن همراه به مشترکین ارسال می شود. هدف از این مقدمه طولانی بیان این مطلب است که شبکه های اجتماعی، شبکه های ماهواره ای و یا رسانه ها به راحتی نرمها (آنچه که در یک جامعه طبیعی تلقی می شود) را در جامعه بهم ریخته و بصورت کاذب به فرد القا می کنند که بیمار است و درمان بیماری آنها نیز دست این شبکه ها است.

  هدف از این مقدمه نسبتا طولانی روشن کردن اذهان عمومی از بابت این است که گول تبلیغات واهی در مورد کاربردهای لیزر را نخورند. لیزر نیز مثل وسایل الکترونیکی دائما در حال تغییر و تحول است و همه ساله به انواع لیزرها افزوده شده و کارآئی آنها بیشتر و عوارض آنها کمتر می شود. در اکثر مراکزی که خدمات لیزر را ارائه می دهند، دستگاهها مربوط به دو دهه قبل هستند و مانند لیزرهای جدید به هیچ وجه کارآئی ندارند. بعنوان مثال خوانندگان عزیزی که سنشان اجازه می دهد، دو دهه قبل تلفنهای همراه را دیده بودند که به اندازه پاره آجر بوند و به سختی می شد با آنها فقط تماس گرفت یا تماس دریافت کرد، ولی اکنون دنیای تلفنهای همراه هوشمند، دچار انقلاب شده و کارآئی آنها بیش از ۱۰۰۰ برایر افزایش یافته است. این در مورد انواع لیزر و دستگاههای آن نیز صدق می کند. اینکه یک  مرکزی دارای دستگاه لیزر است و خدمات لیزر ارائه می دهد کفایت نمی کند.

  توصیه می شود که قبل از اقدام به هر نوع درمان با لیزر موارد زیر بررسی و سپس اقدام شود:

  1. نوع لیزر چیست؟ لیزر بیش از دهها نوع دارد و لیزرهای قدیمی هر کدام بیش از ۲-۱ کارآئی ندارند.
  2. لیزر توسط چه دستگاهی تولید می شود؟ این دستگاهها مثل پیکان و بنز تفاوت بسیار از همدیگر دارند.
  3. نسل لیزر و دستگاه تولید کننده آن مربوط به کدام سال است؟ مثلا لیزر Co2 را در نظر بگیرید، دستگاههای که این نوع لیزر را تولید می کنند دچار تغییرات شگرف در یک دهه گذشته شده اند و الان نسلهای جدید تولید کننده این نوع لیزر کارآئی خیلی بیشتری دارند.

  مراکز درمانی برای اجتناب از هزینه زیادی معمولا سعی نمی کنند تجهیزات خود را بروز کنند و از انواع مرغوب دستگاه لیزر استفاده کنند و باید حتما به این امر توجه کرد.

  1. آیا ارائه کننده خدمات لیزر آموزش آکادمیک در مورد آن خدمت دیده است؟
  2. آیا استانداردهای بهداشتی در ارائه خدمات لیزر رعایت می شوند؟ رعایت استاندردهای بهداشتی هزینه بر است. این موضوع خیلی حائز اهمیت است. ممکن است بعضی مراکز برای کاهش هزینه ها حتی ملحفه زیر بیمار را هم عوض نکنند. تصور کنید که مرکزی اپیلاسیون موهای ناحیه تناسلی را انجام میدهد (به غلط، اشتباه یا هر هدف دیگر، اسم موهای این ناحیه و سایر نواحی بدن را موهای زائد گذاشته اند، در صورتیکه موهای این نواحی جزو طبیعت بدن بوده و کاملا طبیعی تلقی می شوند و زائد نیستند!!). اگر تمامی نکات بهداشتی در حین اپیلاسیون موهای ناحیه تناسلی بکار برده نشوند ممکن است خدای نکرده بیماری خطرناک زگیل تناسلی از فرد آلوده به فرد سالم منتقل گردد. ویروس زگیل تناسلی عامل اصلی سرطان دهانه رحم در خانمها است.
  3. هرگز گول هزینه اندک را نخورید. حتما شما خواننده محترم پیام کوتاه دریافت کرده اید که لیزر موهای زائد کل بدن ۵۰ هزار تومان!!

  با ۵۰ هزار تومان حتی نمی توان هزینه آب و برق و تلفن پرسنل و خیلی موارد دیگر را هم پرداخت کرد. بنابراین در این ۵۰ هزارتومان یک اشکالی وجود دارد که در ظاهر به چشم مصرف کننده نمی آید.

  لیزر باید در مرکز معتبر، بدست افراد متخصص و با آخرین نسل دستگاههائیکه مورد تایید مجامع علمی بین المللی قرار گرفته است، صورت گیرد. یکی از موارد استفاده زیبائی از لیزر جوانسازی چهره است. ما در هر کجای بدن که می خواهیم بافت قدیمی با بافت تازه و جوان جایگزین شود، بایستی در همان ناحیه بافتی بنام کلاژن تولید شود. کلا بافت کلاژن سبب تازه و جوان شدن همان ناحیه می شود. تا کنون لیزری که بطور مؤثر سبب جوانسازی و ایجاد کلاژن در موضع می شد، ابداع نشده بود، در چند سال اخیر لیزری به اسم اربیوم (erbium) ابداع شده و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است. این نوع لیزر بصورت موثر سبب ایجاد بافت کلاژن جدید در ناحیه از پوست که بکار می رود، می شود.

  و اما جوانسازی چهار بعدی صورت چیست و چه تفاوتی با جوانسازی توسط سایر لیزرها دارد؟

  جوانسازی چهار بُعدی یک روش درمانی غیر تهاجمی و هم افزاینده (هر بُعد سبب افزایش تأثیر بُعد بعدی می شود) بوده که شامل مراحل درمان از داخل دهان و از روی پوست می باشد که باعث می شود بدون مواد تزریقی، پوست صورت کشیده شده و استحکام و زیبائی خود را بدست بیاورد. با دو طول موج و ۴ مرحله درمان، اقدامات کامل ضد پیری پوست انجام، هر سه لایه ساختار پوست (لایه های عمقی، میانی و سطحی) بهبود یافته و به عینه جوانسازی واقعی صورت می گیرد.

  مراحل چهارگانه کدامها هستند؟

  هر بیماری که بخواهد جوانسازی ۴ بُعدی صورت را انجام دهد باید با دستگاهی که دو نوع لیزر اربیوم یاگ و نئودینامیوم یاگ را تولید می کند، هر ۴ مرحله درمانی بشرح زیر را تکمیل کند:

  1. مرحله ۱ خط خنده: این مرحله از داخل دهان صورت می گیرد. گرمادهی ملایم به بافت دهان از داخل، منجر به انقباض کلاژنها و بهبود حالت شل بودن پوست و حجم دهی به بافت می شود. انتقباض کلاژن سبب کشیده شدن پوست و حالت لیفتینگ می گردد و چون پوست کشیده می شود، خط ناحیه خنده از بین رفته و بعلت حجم دهی پوست همان ناحیه پر می شود.
  2. مرحله جوانسازی: این مرحله تکمیل کننده مرحله اول است با تاثیر لیزر بر روی لایه های زیرین پوست، استحکام جدید به بافت صورت داده شده و پوست حالت کاملا جوان و زیبا به خود می گیرد.

  توجه: چون در این مرحله موهای پوست نیز برای همیشه از بین برده می شوند، بنابراین جوانسازی ۴ بعدی صورت در آقایان انجام نمیشود.

  1. مرحله فرم دهی پوست: تا این مرحله خط خنده که در اولین نگاه بنظر ببننده می آید، اصلاح شده، بافت کلاژن کشیده و چین و چروکهای صورت اصلاح و بافت جدید جایگزین بافت قدیمی می شود، گرما دهی توسط لیزر ادامه پیدا کرده طوریکه لایه های عمقی نیز افزایش حجم پیدا نموده و تمامی گودیهای مانده از دو مرحله قبل پر میشوند و در این مرحله است که پوست صاف می گردد.
  2. مرحله لایه برداری سطحی: در سه مرحله گذشته جوانسازی و لیفتینگ صورت کامل شده ولی باید لایه سطحی باقیمانده بر روی صورت که حاصل سالیان عمر می باشد، برداشته شود تا پوست جدید زیرین خودنمائی کند. لایه برداری سطحی تکنیک خاص دارد و توسط لیزر اربیوم صورت می گیرد. با لایه برداری می توان طول موج لیزر را طوری تنظیم کرد که پس از لایه برداری پوست جلادهی شده و ظاهر شفاف پیدا کند. در بعضی پوستهای ضخیم لایه برداری سطحی کفاف نمی کند و لایه برداری باید مقداری عمیق تر باشد، در این موارد پوست صورت تا چند روز حالت خشک، التهاب و پوسته ریزی پیدا می کند.

  چقدر طول می کشد تا اثرات درمان جوانسازی چهار بُعدی ظاهر شوند؟

  ایجاد بافت کلاژن جدید، حجم گرفتن بافتها و غیره اثرات آنی نیستند، بلکه در طول زمان ایجاد خواهند شد. حتی میزان جوابدهی از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است و بستگی به شرایط بیمار دارد. بازسازی کلاژن پوست احتیاج به زمان دارد و نتایجی که می خواستیم از یک ماه بعد از لیزر درمانی ظاهر شده و رفته رفته در عرض سه ماه کامل می شود، یعنی بیمار نباید انتظار داشته باشد همینکه اطاق لیزر را ترک کرد چهره کاملا جوان و پوست شاداب داشته باشد. ما توصیه می کنیم که بیمار هر دو هفته یکبار از چهره خود از زوایای مختلف عکس بگیرد (ما در مطب تجهیزات عکسبرداری و فیلم برداری درحه یک داریم تا در بیمارانیکه امکان گرفتن فیلم یا عکس توسط خودشان وجود ندارد با مراجعه به مطب این اقدامات برای آنها رایگان انجام شوند).

  توجه: این درمان جایگزین اقدامات تهاجمی مثل جراحی نمی شود. هر کدام از آنها دارای مزایا و معایب مربوط به خود هستند.

  آیا جوانسازی ۴ بعدی صورت دردناک است؟

  در طول درمان بیمار احساس گرمائی می کند که بتدریج افزایش می یابد. کلا ما درجه حرارت هر چیزی که بالاتر از ۳۷ درجه سانتی گراد باشد بصورت گرما و اگر کمتر از ۳۷ درحه سانتی گراد باشد بصورت سرما حس می کنیم. در جوانسازی ۴ بُعدی صورت درجه حرارت تا ۴۰ درجه سانتی گراد بالا برده می شود تا اثرات درمانی لیزر ظاهر شوند. این احساس گرما جای نگرانی ندارد و بتدریج با سرد شدن پوست در عرض چند دقیقه از بین می رود.

  آیا جوانسازی ۴ بُعدی صورت عوارض جانبی هم دارد؟

  همیشه بیاد داشته باشید که هر نوع اقدام درمانی با هر وسیله ای انجام میدهید حتما عوارض آنرا از مسئول مربوطه بپرسید. افراد مسئولیت پذیر حتما خودشان قبل از اقدام درمانی به تفصیل در مورد عوارض احتمالی صحبت می کنند.  جوانسازی ۴ بعدی صورت روش غیر جراحی بوده و نیاز به هیچگونه بیهوشی ندارد و فاقد دوره نقاهت می باشد و فرد بعد از درمان می تواند به فعالیت روزانه خود بازگردد. بندرت ممکن است عوارض قابل کنترل و گذرا مثل خشکی پوست، و قرمزی ایجاد شوند که نیاز به مراقبتهای موضعی و داروئی دارند.

   

  کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

  https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

  https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

  https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

  https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

  کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

  https://t.me/Iraniantransgender

  کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

  https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

  کانال بیماریهای آمیزشی

  https://t.me/stddrsafarinejad

   

  Face lift Cover 2 Face lift Figure 1 Face lift Figure 2 Face lift Figure 3  آرشیو مقالات اورولوژی عمومی