طبقه بندی مطالب

 • دسته‌ها
 • جزئیات مطلب

  زگیل تناسلی

  تعداد بازدید:214

  سلام خسته نباشید من حدود یک ماه پیش ناحیه تناسلیم بشدت خارش گرفت و بعد از خارش متوجه شدم ملتهب و قرمز شده و چند جوش هم زده تو اینترنت تحقیق کردم متوجه زگیل تناسلی شدم نگران شدم و ۲ روز بعدش پیش متخصص زنان و زایمان رفتم اون گفت عفونت واژن دارم که برای اون دارو داد و این جوشها زگیله و آزمایش پاپ و phv نوشت رفتم آزمایشگاه نو هم پاپ و هپ phv منفی بود ولی من هنوز این جوشهارو دارم و بعصی وقتها خارش داره خیلی کم حالا نگرانم که نکنه درست نبوده جوابم به نظر شما زگیل تناسلی جزو کدوم تخصص پزشکی هست پوست زنان زایمان یا اورولوژی ؟و کدوم آزمایشگاه جواب معتبرتری داره؟

  پاسخ: هر ضایعه پوستی نمی تواند زگیل تناسلی باشد. آزمایشگاهی معتبر است که از دستگاهای بروز استفاده نماید پرسنل آن در گرفتن نمونه آموزش دیده باشند حداکثر تعداد ویروس (۳۶) نوع را چک کند و از روش PCR استفاده نماید. متاسفانه پزشکان کشور ما از هر تخصصی که باشند اطلاعات بسیار اندک در مورد این بیماری دارند و علاوه از آن وسایل چک کامل بدن در هیچ بیمارستان دولتی فراهم نیست و بنده به غیر از یک بیمارستان خصوصی از بیمارستان دیگری که دارای این وسایل باشند با خبر نیستم. مهم این است که پزشک در این مورد آموزش دیده و وسایل لازم هم در دسترس باشند. چون بساری از موارد نیاز به جراحی است و در تمام بیماران باید مجرای ادرار چک شود مناسب ترین تخصص، متخصص ارولوژی است بشرط اینکه آموزش دیده و وسایل مورد مورد نیاز در محل کار وی باشند. در کشور ما ارولوژیستها تقزیبا هیچ نوع آموزشی در این مورد در دوران تحصیل نمی بینند.

  اینکه شما مبتلا به زگیل تناسلی هستید یا نه بهترین اندیکاتور سابقه شماست. اگر رابطه جنسی خارج از ازدواج یا حتی تماس پوستی خارج از ازدواج داشته اید به احتمال زیاد مبتلا هستید و اگر این اتفاق نیفتاده است دیگر صحبت از زگیل تناسلی بیمورد است. در ضمن اگر خانمی متاهل باشد و شوهر وی قبل از ازدواج روابط جنسی داشته است، باز احتمال گرفتاری وی زیاد است. این بیماری در شهر تهران بصورت اپیدمی درآمده است و سبب درد سر زیاد هم برای پزشکانی که با این بیماری سروکار دارند می شود. تعدادی از بیماران اصرار دارند که حرفهای نادرست و دروغ به شریک جنسی آنها یا به والدینشان گفته شود. بنده خواهشمندم اینگونه بیماران به بنده مراجعه نفرمایند.

   

  کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

  https://telegram.me/drsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

  https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

  https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

  https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

  کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

  https://t.me/Iraniantransgender

  کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

  https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

  لطفا وارد شوید یا عضو شوید تا بتوانید پاسخ بدهید