طبقه بندی مطالب

 • دسته‌ها
 • پربازدیدترین مطالب

  جزئیات مطلب

  تکنیکهای جراحی برای تغییر اندازة آلت تناسلی در مردان

  تعداد بازدید:21360

  مشغلة ذهنی راجع به اندازة آلت تناسلی (Penile Length) یک یافتة شایع مابین مردان می باشد. بسیاری از مردان بخصوص مردان جوان دارای نگرانی هستند که آیا اندازة آلت تناسلی آنها طبیعی است یا نه؟ بررسیهای مختلفی در جمعیت های مختلف مردان دنیا انجام شده اند که در آن اندازة آلت تناسلی اندازه گیری شده است.

  در این بررسیها طول متوسط آلت تناسلی در حالت شل ۸ سانتیمتر و در حالت نعوظ ۱۲ سانتیمتر بوده است. اعداد ذکر شده متوسط آن در جمعیتهای مردان مختلف می باشند که مورد بررسی علمی قرار گرفته اند. از نظر علمی ما موقعی می گوئیم که اندازة آلت تناسلی کوچک است (Micropenis) که ۲/۵-۲ انحراف معیار کمتر از میزان طبیعی باشد. بسیاری از مردان اندازة آلت تناسلی خود را با اطلاعات ناقصی که از محیط پیرامون بدست می آورند می سنجند. باور یک مرد، چه درست و چه نادرست در مورد اندازة آلت تناسلی خود، سبب آسیب دیدن روانی وی و روابط زناشوئی با همسرش خواهد شد. در یک مطالعه ۹۴ درصد مردانیکه از کوچکی اندازة آلت تناسلی خود شاکی بودند، تخمین نادرستی از اندازة آلت تناسلی خود داشتند. این علاوه از باورهای نادرست در مورد نقش اندازة آلت تناسلی در روابط زناشوئی است. فرایند یک رابطة زناشوئی توسط یک چرخة جنسی مشخص می شود که در مردان شامل ۵ مرحله می باشد. این مراحل به ترتیب عبارتند از: مرحلة برانگیختگی، مرحلة کفه یا همان تداوم تحریک جنسی، مرحلة ارضاء، مرحلة فروکش و بالاخره مرحلة تحریک ناپذیری. در مرحله تحریک ناپذیری، یک مرد نمی تواند دوباره یک چرخة جدید فعالیت جنسی را از صفر شروع نماید. این مرحله ممکن است در افراد مختلف از چند دقیقه تا چند ساعت و حتی چند روز متفاوت باشد. مدت این زمان رابطة مستقیم با سن فرد دارد، و هر قدر سن فرد بالا می رود، این مدت زمان نیز طولانی تر می شود. هدف از توضیح این چرخة جنسی، بیان تفاوت ما بین زن و مرد می باشد. چرخه جنسی در خانمها فقط شامل ۴ مرحلة اول می باشد و خانمها فاقد مرحلة تحریک ناپذیری هستند. این بدین معنی است که در شرایط مناسب خانمها در فرایند رابطة زناشوئی می توانند ارگاسم یا ارضاء جنسی مکرر را تجربه کنند بدون اینکه نیازی به مقاربت واژینال داشته باشند، بنابراین عده ای از مردان که دلیل عدم ارضاء همسر خود را کوچکی اندازة آلت تناسلی (Micropenis) خود می دانند، از نظر علمی صحیح نمی باشد و قابل توجیه نیست، و از طرف دیگر اندازة آلت تناسلی نقشی در فرایند مقاربت مرد ندارد و یک مرد با هر اندازه آلت تناسلی، به ارضاء جنسی دست پیدا خواهد کرد. با بیان مطالب فوق می توان به میزان اهمیت اندازة آلت تناسلی در روابط زناشوئی پی برد.

  امروزه شبکه های ماهواره ای بسته به نیاز مخاطبین خود در یک منطقة بخصوص، تبلیغات وسیع و همه جانبه دارند. همانطور که مستحضر هستید تبلیغات شبکه های فارسی زبان بیشتر بر حول محور محصولات و کالاهای جنسی، ترک اعتیاد، کاهش وزن، افزایش قد و چند موضوع دیگر می چرخد. يكي از شگردهای مهم اين رسانه نوين رواج فرهنگ بیماریزائی است. بیماری زائی یعنی تولید و ایجاد یک بیماری توسط یک عده افراد خبره که وجود خارجی ندارد. یعنی آنقدر موضوعی را تکرار می کنند که فرد احساس می کند که بیمار است و باید سراغ درمان خود برود. یکی از این موارد هم اندازة آلت تناسلی (Penile Length) در مردان می باشد. یک مثال بارز تبلیغ کرمی است که مبلغین آن مدعی هستند که سبب افزایش اندازة آلت تناسلی (Penile Lengthening) در آقایان می شود. اینها برای اینکه محصول خود را به فروش برسانند در ابتدا اقدام به بیان مطالبی کاملاً کذب می کنند که به هیچ وجه مبنای علمی ندارد. این نوشته را بنده از تبلیغات آنها خدمت شما ذکر می کنم: “طبق آمارهای کسب شده تقریبا ۷۰ درصد از افراد در سراسر دنیا از کوچک بودن دستگاه تناسلی خود رنج برده و احساس حقارت می کنند (جهت اطلاع خوانندگان محترم بایستی خاطر نشان سازم که هر بیماری تعریف علمی خاص خودش را دارد، و صرف ادعای یک فرد دلیل بیماری وی نیست، این یک مسئله، مسئلة دوم این است که یک فرد خارج از فرایندهای فیزیولوژیک طبیعی نمی تواند انتظار خاصی از خودش داشته باشد، و مسئلة سوم میزان شیوع کوچک بودن دستگاه تناسلی در جوامع مختلف است، میزان شیوع مرضی این بیماری در جوامع مختلف یک در هزار است نه ۷۰ درصد). آنها در ادامة تبلیغشان می نویسند: “کوچک بودن آلت تناسلی یک مرد اثرات بسیار بدی را در زندگی و فکر او دارد و حاصلش : افسردگی ، عدم اعتماد به نفس ، خجالتی شدن ، سرخورده شدن از روابط جنسی و نارضایتی شریک جنسی او و…. خواهد بود”. در صورتیکه به هیچ وجه اینگونه نیست. آنها با تبلیغات گسترده به مردان القاء می کنند که دارای مشکل هستند، و درمان مشکل نیز در نزد خود آنها است. مگر افرادیکه دارای قد ۱۷۵ سانتیمتر می باشند و اگر قد آنها به ۱۹۰ سانتیمتر نرسد باید دچار عدم اعتماد به نفس ، خجالتی، و سرخورده شوند، با یک مختصر آگاهی و دادن اطلاعات به افرادیکه فکر می کنند دارای مشکل هستند، تقریباً اکثر قریب به اتفاق متقاعد می شوند که دارای مشکل نمی باشند. البته باید متذکر شد که متأسفانه تعداد افرادیکه در دام فریبکاریهای تبلیغاتی می افتند نیز کم نمی باشد. کدام عقل سالم قبول می کند که با پوشیدن یک دمپائی به مدت ۴۵ روز ۸ سانتیمتر قدش بلندتر خواهد شد. ولی باز متأسفانه کم نیستند افرادیکه نسبت به خرید و استفاده از این دمپائیها اقدام می نمایند. همین در مورد دستگاهها و داروهائیکه اندازة آلت تناسلی را زیاد می کنند (Penile Lengthening) نیز صدق می کند.

  خوانندگان محترم توجه نمایند که این عمل جراحی توسط بنده انجام نمی شود لذا جهت جلوگیری از اتلاف وقت شما عزیزان از مراجعه جهت انجام این عمل جراحی اکیدا خودداری شود.

  امروزه علم پزشکی از جمله در کشور عزیزمان ایران پیشرفت زیادی کرده و بسیاری از بیماریها قابل درمان هستند. این درمانها برای افرادیکه دارای کوچکی اندازة آلت تناسلی “مرضی” باز هم تاکید می کنم “مرضی” هستند در دسترس می باشند. تشخیص “مرضی” بودن کوچکی آلت تناسلی (Micropenis) با پزشک می باشد و صرف ادعای فرد دلیل وجود مشکل در وی نیست. ممکن است که فرد انتظارات خاصی از خود داشته باشد، ولی آن دلیل وجود بیماری نمی باشد. یک مرد با قد ۱۷۰ سانتیمتر که از نظر علم پزشکی طبیعی است، ممکن است بخواهد قدش ۱۹۰ سانتیمتر شود، ولی وی انتظارات نابجائی است که از خودش دارد، و در علم پزشکی هیچ اقدامی برای ادعای وی متصور نمی باشد.

  کلاً در مواردیکه فرد دارای کوچکی “مرضی” آلت تناسلی (Micropenis) است دو اقدام درمانی می توان انجام داد. اولین آن دارو درمانی است که بیشتر قبل از ۱۴ سالگی مؤثر است. اگر کوچک بودن اندازة آلت تناسلی قبل از کامل شدن سن بلوغ تشخیص داده شود، کمک زیادی می توان به بیمار کرد. این را همینجا متذکر شوم که اکثر پسربچه هائی که دارای آلت تناسلی رشد نکرده هستند در آینده از نظر باروری یا همان بچه دار شدن نیز ممکن است مشکل پیدا بکنند. بنابراین تشخیص به موقع و زودرس خیلی کمک کننده خواهد بود. جهت راهنمائی والدین عزیز، هر پسر بچة بالای یک سال که طول دستگاه تناسلی وی در حالت کشیده کمتر از ۱/۹ سانتی متر می باشد، باید مورد بررسی قرار گیرد. علاوه از آن با استفاده از داده های جدول زیر می توان بطور واقعی در مورد اندازة آلت تناسلی قضاوت کرد که در آن طول متوسط طبیعی آلت تناسلی کشیده شده با دست بر حسب سانتیمتر در سنین مختلف نشانداده می شود.

   

  سن

  اندازة آلت تناسلی

  سن

  اندازة آلت تناسلی

  سن

  اندازة آلت تناسلی

  نوزاد ۳۰ هفته

             ۱/۵

  کودک ۲ ساله

  ۲/۶

  کودک ۷ ساله

  ۳/۹

  نوزاد ۳۴ هفته

  ۲/۵

  کودک ۳ ساله

  ۲/۹

  کودک ۸ ساله

  ۳/۷

  نوزاد ترم

  ۲/۵

  کودک ۴ ساله

  ۳/۳

  کودک۹ ساله

  ۳/۸

  کودک ۶ ماهه

  ۱/۹

  کودک ۵ ساله

  ۳/۵

  کودک ۱۰ ساله

  ۳/۸

  کودک ۱ ساله

  ۲/۳

  کودک ۶ ساله

  ۳/۸

  بالغین

  ۹/۳

   

  و اما تکنیکهای جراحی نیز برای افزایش حجم و اندازة آلت تناسلی در حالت “مرضی” وجود دارند. یک از مواردیکه بطور شایع در کلینیک با آن مواجه هستیم، در افراد چاق و بویژه کودکان، آلت تناسلی در زیر چربی ناحیة عانه مخفی می شود، که اصطلاحاً به آن “آلت تناسلی دفن شده یا مخفی شده” می گویند (شکل ۱) و این با آلت تناسلی کوچک فرق می کند. در بسیاری از موارد با بزرگ شدن کودک و کاهش وزن وی، این مشکل برطرف می شود، ولی گاهاً خود فرد چاق نیست ولی بعلت حجم زیاد چربی ناحیة عانه ۳-۲ سانتیمتر از آلت تناسلی در چربی فوق مدفون می شود، در همچون مواردی می توان با یک عمل جراحی مشکل را به مقدار زیادی حل کرد (شکل ۲). تکنیک دوم برای افزایش طول آلت تناسلی (Penile Lengthening) در مردانی است که مبتلا به کوچکی مرضی اندازة آلت تناسلی (Micropenis) هستند. باید متذکر شوم که این تکنیک در بهترین شرایط ۵-۳ سانتیمتر به طول آلت تناسلی اضافه می کند. در حالت طبیعی حدود ۵-۳ سانتیمتر از آلت تناسلی مرد داخل شکم وی قرار دارد (شکل ۳). در این روش ابتدا یک برش به شکل Z در بالای آلت تناسلی بر روی شکم داده می شود (شکل ۴). بافت چربی ناحیة عانه خالی می شود و به قاعدة آلت تناسلی در داخل شکم دسترسی پیدا می شود. آلت تناسلی توسط دو رباط به استخوان عانه می چسبد. با بریدن این دو رباط، آلت تناسلی آزاد می شود. به محل بریده شدن رباطها یک تکه سیلیکون گذاشته می شود که بعداً چسبندگی ایجاد نشود. به این ترتیب ۵-۳ سانتیمتر به طول آلت تناسلی اضافه می شود (Penile Lengthening). تکنیک سوم افزایش دادن حجم به آلت تناسلی در موارد لزوم است. مثلاً بندرت ممکن است اندازه و قطر آلت تناسلی یک مرد در حالت کشیده حدوداً به اندازة یک خرما باشد. اینگونه افراد هستند که از نظر پزشکی بیمار محسوب شده و نیاز به اقدام اصلاحی دارند. در این افراد علاوه از اینکه طول آلت تناسلی باید زیاد شود باید به آن حجم نیز داده شود. برای افزایش حجم آلت تناسلی تکنیکهای مختلفی وجود دارد. در یکی از این تکنیکها یک فلاپ (آویخته، یک تکه ای از پوست که توسط پایه اش هنوز به بدن متصل است) بیضی شکل از پوست تهیه کرده و آنرا در زیر پوست آلت تناسلی به دور آن می پیچیم. در تکنیک دوم با سوزنهای مخصوصی درزیر پوست آلت تناسلی مواد حجم دهنده تزریق می شود. برای اینکار مواد گوناگون مثل سیلیکون بکار می رود (شکل ۵). بیاد داشته باشیم که اعمال جراحی فوق بدون عارضه نمی باشند، و انجام آنها در افرادیکه نیازی ندارند غیر اخلاقی است و ممکن است داشته های قبل از عمل فرد را نیز به مخاطره بیندازد.

  Penile lenghthening fig 1

  Penile lenghthening fig 2

  Penile lenghthening fig 3

  Penile lenghthening fig 4-1

  Penile lenghthening fig 4-2

  Penile lenghthening fig 4-3

  Penile lenghthening fig 5  آرشیو مقالات تخصصی اورولوژی مردان