طبقه بندی مطالب

 • دسته‌ها
 • پربازدیدترین مطالب

  جزئیات مطلب

  جوانسازی فرکشنال با لیزر دوگانه

  تعداد بازدید:1070

  جوانسازی فرکشنال با لیزر دو گانه (TwinLight Fractional Rejuvenation) عبارت از یک عمل سه مرحله ای است که در آن یک ظاهر تازه تر، سالم تر، ظریف تر و نرم تر به پوست داده می شود. آن یک روش جانشین مناسب برای خطوط و چروکهای ظریف پوستی است، که در حداقل زمان یک پوست طبیعی و تازه ایجاد می کند. استفاده از نور فرکشنال برای جوانسازی پوست سبب برآورده شدن کامل انتظارات بیمار می شود. مزیت این روش این است که میزان استفاده از لیزر کاملا کنترل شده و برحسب نیاز بیمار خواهد بود و آن سبب می شود که کشیدگی و صاف شدن پوست خیلی کامل تر و قطعی تر باشد. درمان می تواند از یک تماس سطحی پوست با لیزر تا تاباندن لیزر به بافتهای عمقی جهت شکل دادن دوباره به کلاژن، باشد. این برای بیمارانی مناسب است که خواهان یک جوانسازی به معنای کامل و موثر هستند و تمایل ندارند از مواد شیمیائی یا جراحی استفاده کنند.

  جوانسازی فرکشنال با لیزر دو گانه چگونه کار می کند؟

  در روشهای جوانسازی قدیمی، نواحی بزرگی از پوست تحت درمان قرار می گرفتند، و فرقی نمی کرد که یک ناحیه به جوانسازی نیاز دارد یا نه؟ ولی در جوانسازی فرکشنال با لیزر دو گانه، نور لیزر دقیقا قسمتهائی از پوست را مورد هدف قرار میدهد که دچار پیری شده اند، و پوست اطراف سالم و دست نخورده باقی می ماند. گرمای ناشی از انرژی لیزر سبب تحریک تولید کلاژن در لایه درم پوست می شود (پوست از سطح به عمق از سه لایه اپیدرم، درم و هیپودرم تشکیل شده است) و چون بافتهای سالم اطراف دست نخورده باقی می مانند، فرایند جوانسازی تسریع می شود. این نوع درمان برای هر نوع پوستی مناسب قابل کاربرد است  و حداقل زمان را از بیمار تلف می کند.

  جوانسازی فرکشنال با لیزر دو گانه در سه مرحله ساده انجام میشود:

  1. مرحله اول، آماده سازی: در این مرحله نور لیزر نئودینامیوم یاگ دو بار از سطح پوست عبور داده می شود. اولین عبور سبب تحریک کوتاه مدت پوست می شود، دومین عبور در عمق بافت نفوذ می کند و سبب گرم شدن بافتهای عمقی و آماده سازی بافتها برای انجام جوانسازی فرکشنال موثر می گردد. در اینجا هدف گرم کردن بافتهای عمقی (درم) بود، چون لازم نبود بافتهای سطحی (اپیدرم) گرم شوند.
  2. مرحله ۲، درمان فرکشنال: در این مرحله پوست کهنه توسط لیزر اربیوم یاگ برداشته شده و بدور انداخته می شود. با برداشته شدن پوست کهنه در زیر آن کانالهای در حد میکرون پدیدار می شوند، که با تشکیل پوست جدید این کانالها توسط بافتهای سالم تر و سفتر تر پر میشوند.
  3. مرحله سوم، پییلینگ: در این مرحله پوست توسط نور کامل لیزر اربیوم یاگ برداشته می شود، در اینجا درمان کامل شده و پوست ناسالم و کهنه برداشته می شود.

  طول موجهای لیزرهای اربیوم یاگ و نئودینامیوم یاگ اثرات تکمیلی بر روی پوست دارند و اثرات همدیگر را تقویت می کنند. لیزر نئودینامیوم یاگ سبب گرم شدن بافتهای عمقی پوست شده و به جوان سازی و تحریک ایجاد پوست جدید کمک می کند، در صورتیکه لیزر ابیوم یاگ کمک می کند که بدن پوست جدید و سالم تر تولید نماید. علاوه از آن لیزر ابیوم یاگ یک لایه سطحی از پوست را بر میدارد که منحصر به خود این لیزر است و با هیچکدام ار لیزرهای دیگر قابل انجام نیست.

  برای انجام جوانسازی فرکشنال با لیزر دو گانه کدام سیستم لیرز مطلوب است؟

  همانطور که در مقالات قبلی ذکر شده اند، نوع و کیفیت دستگاه ایجاد کننده لیزر، در نتیجه کار خیلی موثر هستند. برای اینکار سیستم

  SP Dynamis بهترین است. این سیستم دو نوع لیزر بشدت تخصصی را می تواند تولید کند، این دو نوع لیزر عبارت اند از: لیزر نئودینامیوم یاگ با پالسهای طولانی و لیزر اربیوم یاگ با پالسهای مربعی متغیر. دستگاه SP Dynamis سبب فراهم آوردن یک سیستم قابل انعطاف برای اپراتور می شود طوریکه اوپراتور می تواند تمامی مختصات دستگاه و استفاده از هر دو نوع لیزر را بر حسب شرایط بیمار کنترل نماید. با این دستگاه با اعتماد به نفس بیشتری می توان کار کرد. این سیستم دارای وسیله دستی (Handpiece) با تکنولوژی منحصر بفرد است که عامل (اپراتور) به راحتی و با ضریب اطمینان بالا می تواند بصورت کنترل شده از هر دو نوع لیزر استفاده نماید. این وسیلۀ دستی از تیتانیوم با تکنولوژی پیشرفته ساخته شده است و به راحتی اندازه نقطه تابش لیزر که معمولا بشکل دایره می باشد بصورت قابل انطاف قابل کنترل است.

  مزایای جوانسازی فرکشنال با لیزر دو گانه برای اپراتور و بیمار کدامها هستند؟

  برای انجام جوانسازی فرکشنال با لیزر دو گانه تکنسین یا هر فرد دیگری که با دستگاه کار می کند باید آموزش کافی داشته باشد. برای آموزش داشتن یک پیش زمینه مثل تحصیلات حداقل در حد لیسانس و IQ کافی در حد ۱۰۰-۸۰ لازم است. در این صورت فرد اپراتور به آسانی طرز کار با دستگاه را یاد خواهد گفت. چون در اینجا دستگاه دو نوع لیزر با طول موجهای متفاوت را با هم می تواند تولید کند، بنابراین اپراتور بر فرایند جوانسازی کنترل دقیق تر و قطعی تر خواهد داشت. با این سیستم بسته به نیازهای هر فرد و خواسته های هر فرد می توان از قبل دستگاه را تنظیم نمود تا شرایط دلخواه بدست آید. با این سیتم برخلاف سایر سیستمها می توان نواحی با وسعت زیاد را در یک جلسه درمان کرد. این دستگاه در تمام طول مدت کار طرز کار خود را اتوماتیک اسکن و کنترل می کند (بر خلاف دستگاههای تقلبی و نامعتبر و خیلی ارزان قیمت که این خصوصیت را ندارند) و می تواند توان لازم برای لایه برداری از سطح وسیعی از پوست را فراهم کند.

  این دستگاه، کم تهاجمی ترین و مجهزترین دستگاه لیزر در دنیا است و برخلاف بسیاری دیگر از لیزرها و دستگاههای تولید کنندۀ لیزر، توانی جوانسازی هر نوع پوستی را دارد. یک مزیت مهم برای بیمار این است که بیمار پس از لیزر در مدت بسیار کوتاه می تواند بر سر کار خود برگردد.

  بطور خلاصه:

  1. لازمه موفقیت درمان، وجود همزمان تجربه و دانش به همراه تجهیزات پیشرفته می باشد.
  2. جوانسازی با این روش فقط شامل سطح پوست و گذرا نخواهد بود بلکه جوانسازی از لایه های عمقی پوست شروع شده و با پییلینگ سطح پوست خاتمه می یابد و یک جوانسازی پایدار برای بیمار فراهم می کند.
  3. این دستگاه را در حقیقت “پاک کننده پیری از چهره” نامگذاری کرده اند.
  4. حداقل مدت زمان را از بیمار می گیرد.
  5. نتایج بدست آمده کاملا طبیعی هستند.
  6. وجود تکنولوژی اسکنر در این دستگاه سبب می شود که نواحی وسیع تر از پوست پییلینگ شوند.
  7. نتیجه درمان بسرعت حاصل می شود.
  8. درمان کاملاً موثر و مثل سایر دستگاهها و لیزرها اما و اگر ندارد.
  9. تمام اقدامات توسط کامپیوتر کنترل و ایمنی بیمار لحطه به لحظه مانیتور می شود.

  برای مشاوره، اخذ نوبت ویزیت و اخذ نوبت لیزر لطفا با شماره تلفن ۸۸۵۳۹۳۲۰ تماس حاصل فرمائید.

  کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

  https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

  https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

  https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

  https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

  کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

  https://t.me/Iraniantransgender

  کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

  https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

  کانال بیماریهای آمیزشی

  https://t.me/stddrsafarinejad

   

  TwinLight Figure 1 TwinLight Figure 2 TwinLight Figure 3 TwinLight Figure 4 TwinLight Figure 5 TwinLight Figure 6  آرشیو مقالات سلامت بانوان