طبقه بندی مطالب

 • دسته‌ها
 • پربازدیدترین مطالب

  جزئیات مطلب

  درمان بی اختیاری استرسی ادرار در خانمها با IncontiLase

  تعداد بازدید:2344

  اصطلاح IncontiLase یک براند انحصاری است که مختص دستگاه های است که لیزر اربیوم یاگ تولید می کنند. این تنها نوع لیزر در دنیا است که بی اختیاری ادراری استرسی در خانمها را درمان می کند.

  IncontiLase چیست؟

  IncontiLase یک برند تازه و منحصر بفرد غیر تهاجمی است که در آن لیزر اربیوم یاگ جهت درمان بی اختیاری ادراری بکار می رود.

  مکانیسم اثر براین پایه استوار است که این نوع لیزر با تاباندن نور، سبب ایجاد حرارت در بافت مورد نظر شده و کشش (Tension) ناشی از این حرارت سبب جمع شدن (چروکیده شدن) مجرای ادرار و جدار قدامی مثانه می شود. اندیکاسیونهای (موارد کاربرد) IncontiLase

  برای درمان بی اختیاری ادراری عبارتند از:

  1. درمان بی اختیاری ادراری استرسی (Stress Urinary Incontinence, SUI) خفیف تا متوسط
  2. درمان بی اختیاری ادراری مخلوط (Mixed Urinary Incontinence, MUI) خفیف تا متوسط

  بی اختیاری ادراری استرسی نوعی از بی اختیاری ادراری است که در آن با وارد شدن استرس به مثانه (نه خود فرد) (هر عاملی که سبب بالا رفتن فشار داخل شکم شود، سبب انتقال این فشار به داخل مثانه شده، فشار در داخل مثانه زیاد می شود و اگر گردن مثانه طوری قرار گیرد که فشار فقط به تنه مثانه وارد شده و به گردن مثانه منتقل نشود، گردن مثانه باز شده و بی اختیاری ادراری اتفاق می افتد). مواردیکه سبب افزایش فشار داخل شکم شده و به مثانه استرس وارد می کنند زیاد هستند، شایعترین و مهمترین آنها عبارتند از: عطسه کردن، سرفه کردن، خندیدن، نشستن و بلند شدن، جسم سنگین برداشتن و غیره. در مجرای ادرار یک عضو به اسم اسفنکتر است که سبب جلوگیری از بی اختیاری ادرار می شود. مثلا ما ممکن است در خیابان، داخل ماشین، در مترو و غیره بعلت پر شدن مثانه احساس ادرار بکنیم. ولی با منقبض کردن اسفنکتر می توانیم جلوی خروج ادرار را تا موقعیت مناسب که بتوان مثانه را خالی کرد می گیریم. همچنین در جریان یک ادرار کردن طبیعی ما می توانیم با منقبض کردن این اسفنکتر از خالی شدن بیشتر مثانه جلوگیری کنیم. اگر این اسفنکتر بنا به دلایلی خوب کار نکند، سبب بی اختیاری ادراری دائمی می شود، یعنی بر حسب شدت آسیب به اسفنکتر، فرد ممکن است بصورت خفیف تا شدید همیشه دچار بی اختیاری باشد و بی اختیاری ادراری ربطی به وارد شدن استرس به مثانه ندارد. اگر فردی دارای بی اختیاری ادراری استرسی به همراه عدم کفایت اسفنکتر ادراری باشد، می گویند دارای بی اختیاری ادراری مخلوط است. این روش درمان بی اختیاری ادراری، مؤثر بدون عارضه و برای فرد آموزش دیده، آسان می باشد.

  لیزر IncontiLase چگونه عمل می کند؟

  اساس درمان با لیزر IncontiLase ایجاد حرارت بشدت کنترل شده در ناحیه وستیبول فرج، سوراخ مجرای ادرار و جدار قدامی واژن است.

  لیزر مورد استفاده لیزر اربیوم یاگ با طول موج ۲۹۴۰ نانومتر می باشد. تکنولوژی تولید این نوع لیزر با طول موج مخصوص طوری طراحی شده است که انرژی لیزر به خوبی به مخاط واژن و فاسیای داخل لگن که سرشار از کلاژن است نفوذ می کند. ایجاد بافت کلاژن جدید و شکل گیری دوباره کلاژن منجر به جمع شدن و سفت شدن بافتها شده و عملکرد طبیعی اختیار ادراری دوباره بر می گردد.

  مزایای منحصر بفرد IncontiLase برای بیمار کدامها هستند؟

  اکثریت بیماران مبتلا به بی اختیاری ادراری خفیف تا متوسط با یک جلسه درمان توسط لیزر بهبود پیدا می کنند. اگر لازم باشد درمان را می توان پس از یک ماه تکرار کرد. هیچ نوع آمادگی قبل از عمل و تمهیدات پس از عمل نیاز نیست. بیمار می تواند بلافاصله از جلسه لیزر به کارهای روزمره خود برگردد. مزایای دیگر IncontiLase عبارتند از اینکه نیازی به برش جراحی وجود ندارد و تمام طول درمان با لیزر بدون درد می باشد، و نیازی به برداشتن بافت و بخیه زدن نیست و خونریزی نیز وجود ندارد. در یک بررسی، ۹۰ درصد بیماران مبتلا به بی اختیاری ادراری خفیف و ۷۶ درصد بیماران مبتلا به بی اختیاری متوسط فقط یک جلسه درمان با لیزر نیاز داشتند. در کل ۹۵ درصد بیماران ۱۲ ماه پس از لیزر عاری از بی اختیاری ادراری بودند ولی ۵ درصد هنوز بی اختیاری ادراری خفیف داشتند.

   

  برای مشاوره، اخذ نوبت ویزیت و اخذ نوبت لیزر لطفا با شماره تلفن ۸۸۵۳۹۳۲۰ تماس حاصل فرمائید.

  کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

  https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

  https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

  https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

  https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

  کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

  https://t.me/Iraniantransgender

  کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

  https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

  کانال بیماریهای آمیزشی

  https://t.me/stddrsafarinejad   آرشیو مقالات تخصصی اورولوژی زنان