طبقه بندی مطالب

 • دسته‌ها
 • پربازدیدترین مطالب

  جزئیات مطلب

  كاربردهاي اربيوم ياگ ليزر- لیفتینگ صورت در مردان و زنان (۶)

  تعداد بازدید:930

  لیفتینگ صورت یک نوع عمل جراحی است که در آن سعی می شود علائم پیری ایجاد شده در چهره از جمله چین و چروک از بین برده شوند. کلمه لیفتینگ (Lifting) به معنای بالا بردن می باشد که در آن سعی می شود پوست صورت بصورت هماهنگ بالا کشیده شود. برای لیفتینگ صورت از اعمال جراحی مختلف و برشهای مختلف استفاده می شود و پوست اضافی برداشته شده و محل آن بخیه زده می شود. این عمل نیاز به بستری شدن در بیمارستان، بیهوشی، برشهای جراحی و بخیه های متعدد دارد که گاها در افرادیکه پوست نامناسب دارند جای برش و بخیه ها بصورت بدشکل دیده می شوند طوریکه فرد از انجام اینکار پشیمان می گردد. در این عمل نه تنها پوست باید کشیده شود، بلکه باید عضلات صورت که با گذشت زمان قوام خود را از دست داده و شل شده اند، به روشهائی محکم و سفت شوند. دو مورد اصلی به چهره حالت پیری میدهد: پوست اضافی و افتاد و تجمعات چربی. هر دو اینها باید با مهارت برداشته شوند. بایستی حداکثر سعی را کرد که این برشها و بخیه ها حداقل باشند، در هر کجای بدن که خط بخیه باشد بعد از ترمیم محل ان دیده می شود. این خط بخیه می تواند به نازکی یک نخ و یا به پهنای یک بند انگشت باشد، و این خیلی مهم است که در پایان و چند ماه بعد چهره تا حداکثر امکان ظاهر طبیعی بخود بگیرد و آثار برش و بخیه حداقل باشند. به بافتی که در محل برش ایجاد می شود، اسکار گفته می شود که در بعضی بیماران بشدت مشکل ساز است. گاها ما می بینیم که فردی کیسه صفرای خود را در آورده و شش ماه بعد در محل برش پوست به پهنای یک بند انگشت بافت اسکار ، برآمده از پوست و قرمز رنگ ایجاد شده است، طوریکه بعضا بیماران می خواهند با جراحی پلاستیک آنرا از بین ببرند. هر قسمت از صورت تکنیک خاص خود را لازم دارد که در آن بتوان آن قسمت را لیفتینگ و یا به عبارت دیگر جوانسازی نمود.

  در یک بررسی ۱۲ سال پس از عمل جراحی لیفتینگ صورت، ۶۸ درصد بیماران هنوز از چهره خود راضی بودند. بطور متوسط بیماران اظهار می دارند که چهره آنها ۱۰ سال جوانتر شده است.

  پزشکی یک علم دینامیک و دائما در حال تغییر است و قسمت اعظم تغییر در دو دهه گذشته مدیون علم تکنولوژی و ابداع وسایل و تکنیکهای جراحی، تصویر برداری و درمانی بوده است. ابداع لیزر نیز در تعداد اندکی از مورد علم پزشکی انقلاب ایجاد کرد، ولی برخلاف تصور عامه مردم، لیزر به عنوان درمان انتخابی (بهترین درمان برای یک بیماری) کاربرد اندک دارد و درخواست قسمت اعظم بیماران برای درمان بیماریشان توسط لیزر بیمورد است. لیزرها انواع مختلف دارند و هر نوع لیزر کار بردی بسیار محدودی دارد. حدود دو دهه قبل لیزر نئودینامیوم یاگ (Nd:YAG Laser) اختراع شد که توسط آن چند نوع بیماری بطور نسبی و تا درجاتی درمان می شوند. مثلا نصف عمل را با لیزر و نصف دیگر با روش جراحی مرسوم انجام میدهند. اگر تاثیر لیزر در درمان یک بیماری به اثبات نرسیده باشد، استفاده از آن گاه فاجعه بار می شود. حدود یک دهه قبل همین یاگ لیزر برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات ابداع شد و دستگاههای چند ده میلیون دلاری برای آن ساختند پس از چند سال مشخص شد که نه تنها در درمان بزرگی خوش خیم پروستات موثر نیست بلکه بسیار پر عارضه هم است. حدود ۵ سال قبل لیزر اربیوم یاگ اختراع شد که به نوبه خود تا کنون همتا نداشته است. بر خلاف سایر لیزرها در پزشکی که بیشتر برای برش و کارهای کوچک و محدود بکار می روند، لیزر اربیوم یاگ در درمان بیش از ۴۰ نوع بیماری پزشکی کاملا موثر شناخته شده است. یکی از این موارد استفاده در لیفتینگ صورت می باشد، که آن بدون نیاز به بیمارستان، بیهوشی، خط برش، جای اسکار و غیره، بصورت سرپائی و در مطب قابل انجام است. خوانندگان محترم اگر مقالات قبلی را مطالعه فرموده باشند، هر نوع لیزر فقط یک طول موج بخصوصی را تولید می کند. اخیرا دستگاهی ساخته شده که هر دو نوع لیزر نئودینامیوم یاگ لیزر و اربیوم یاگ لیزر را با هم دارد و بدین ترتیب تعدادی از بیماریها با استفاده از هر دو نوع لیزر درمان می شوند. یکی از این موارد لیفتینگ صورت است که به زیبائی با استفاده از این دستگاه که هر دو نوع لیزر را تولید می کند، انجام می شود.

  مزایای دستگاه تولید کننده لیزر یاگ نئودینامیوم و اربیوم در لیفتینگ صورت به قرار زیر می باشند:

  • نیاز به بستری در بیمارستان نیست
  • نیاز به بیهوشی، برش جراحی و بخیه نیست
  • مهمترین مزیت استفاده از دو نوع یاگ لیزر در این است که لیزر اربیوم یاگ سبب جمع شدن پوست می شود و هیچوقت حتی در لیپوساکشنهای بزرگ پوست اضافی وجود نخواهد داشت.
  • چروکیدگی پوست در لیپوساکشن با روش جراحی گاهی چنان زیاد و بد شکل است که اگر بیمار لیپوساکشن جراحی نمی کرد بهتر بود.
  • جای اسکار یا زخم وجود نخواهد داشت چون پوست اضافی جهت بریدن وجود نخواهد داشت.
  • بشدت و تا یک دهم میلی متر تحت کنترل جراح است و می توان مثل موم به صورت شکل داد.
  • شکل چانه با جراحی و بخیه های متعدد هیچوقت به خوبی استفاده لیزر دوگانه یاگ نخواهد بود.

  اگر لیفتینگ همراه با لایه برداری یا پیلینگ باشد که در آن پوست کهنه که سالها آفتاب زده شده و تحت تاثیر آلاینده ها بوده است، برداشته شود نتیجه عالی خواهد بود.

  تنها عیب این روش در این است که دستگاه آن بسیار گران قیمت می باشد و نگهداری آن نیز پرهزینه است.

  کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:

  https://telegram.me/urologicaldiseasedrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

  https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

  https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

  https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

  کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

  https://t.me/Iraniantransgender

  کانال کاربرد لیزر اربیوم یاگ

  https://t.me/erbyaglaserdrsafarinejad

  کانال بیماریهای آمیزشی

  https://t.me/stddrsafarinejad

  Er. Yag Laser-Face Lifting-Figure 1 Er. Yag Laser-Face Lifting-Figure 2 Er. Yag Laser-Face Lifting-Figure 3 Er. Yag Laser-Face Lifting-Figure 4 Er. Yag Laser-Face Lifting-Figure 5 Er. Yag Laser-Face Lifting-Figure 6 Er. Yag Laser-Face Lifting-Figure 7  دسته‌بندی نشده