طبقه بندی مطالب

 • دسته‌ها
 • پربازدیدترین مطالب

  جزئیات مطلب

  چربی ناحیه عانه در مردان – لیزر لیپوساکشن ناحیه عانه

  تعداد بازدید:11878

  درست بالای آلت تناسلی که توسط یک چین پوستی افقی از شکم جدا شده است، ناحیه عانه یا پوبیس گفته می شود. این اسم از استخوان عانه گرفته شده است. استخوان عانه قسمتی از استخوان بندی لگن را تشکیل می دهد. سابق براین صحبت از شکل بدن بصورت تابو بود چه برسد به اینکه از شکل نامتناسب ناحیه تناسلی صحبت شود. هر کسی این حق را دارد که شکل بدن دلخواه خود را داشته باشد، منوط بر اینکه مطابق با معیارهای پزشکی باشد.

  اگر چربی این ناحیه در مردی افزایش یابد سبب یک حالتی می شود که به آن آلت تناسلی دفن شده Buried Penis گفته می شود. این حالت در مردانیکه بصورت ژنتیکی دارای دستگاه تناسلی کوچک هستند، گاها سبب عدم رویت کامل آلت تناسلی می شود. در مردان طبیعی طول آلت تناسلی در حالت نعوظ باید حداقل ۱۰ سانتی متر باشد و به کمتر از آن آلت تناسلی کوچک گفته می شود. بنابراین صرف ادعا و انتظار خود فرد دلیل بر بیمار بودن وی نیست. این روزها مردان زیادی مراجعه می کنند و مدعی هستند که دارای آلت تناسلی کوچک می باشند ولی در صورتیکه از نظر تعریف علمی، دارای مشکل نمی باشند.

  وقتی چربی ناحبه عانه در مرد بیش از اندازه است و اندازه آلت تناسلی نیز حداقل طبیعی است، سبب ایجاد مشکل در ادرار کردن و گاها سبب ایجاد مشکلات روحی و روانی (که از نظر شدت از کم شروع و به خیلی زیاد ختم می شود) می گردد. اگر پزشک تشخیص دهد می توان از ترکیب دو روش برای آزاد ساختن آلت تناسلی استفاده کرد. اول انجام عمل لیزر لیپوساکشن است. لیپوساکشن معمولی سبب شل شدن و افتادگی پوست شده و سبب بدشکلی ناحیه مربوطه میشود و علاوه از آن تکنیک و روش لیپوساکشن در این ناحیه متفاوت از سایر نواحی بدن است. همزمان با لیزر لیپوساکشن، آلت تناسلی باید از طرف پایین از پوست کیسه بیضه جدا گردد. به ازای هر ۱۵-۱۰ کیلو اضافه وزن حدود ۲ سانتی متر از آلت تناسلی غیر قابل رویت می شود.  بنابراین در افرادیکه بعلت چربی زیاد ناحیه عانه در ادرار کردن دارای مشکل هستند و یا اعتماد به نفس آنها مختل شده است می توان عمل فوق را انجام داد.

  چگونه می توان وجود مشکل واقعی را تشخیص داد؟

  از هر سه نفر مرد یکی از آنها در حالت ایستاده نمی توانند آلت تناسلی خود را بینند. این افراد دارای مشکل هستند.

  آلت تناسلی دفن شده چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

  1. اعتماد به نفس را کاهش داده و فرد ظاهر خود را نامناسب می داند و بنابراین گاها از حاضر شدن در مجامع عمومی خودداری می کند.
  2. اضافه وزن دلیل وجود بیماری نیست ولی ثابت شده است بعضی از بیماریها مثل دیابت، فشارخون و بیماریهای قلبی عروقی در افراد چاق بیشتر دیده میشوند.
  3. وقتی آلت تناسلی مابین پوست و چربیها دفن شده است بعلت مرطوب بودن منطقه، بیماریهای پوستی از جمله بیماریهای باکتریال و قارچی در این افراد زیاد دیده می شوند و این بیماریها به همسران این افراد نیز منتقل می گردد.
  4. کاهش حس: چهار هزار انتهای عصبی در آلت تناسلی و ۹۰۰۰ در کلیتوریس وجود دارند. با دفن شدن آلت تناسلی و کلیتوریس زیر چربیهای ناحیه عانه حس لمسی بشدت کاهش می یابد و گاها منجر به اختلالات جنسی می شود. یکی از علل مهم اختلال نعوظ در مردان و عدم ارگاسم در زنان، وجود چربی بیش از حد در ناحیه عانه می باشد.
  5. کاهش جریان خون به آلت تناسلی: دفن شدن آلت تناسلی در چربی ناحیه عانه سبب کاهش گردش خون آلت تناسلی می شود. مهمترین عامل در ایجاد نعوظ طبیعی در مردان، وجود یک گردش خون طبیعی است. تا شدن، فشرده شدن و دفن شدن آلت تناسلی در چربی ناحیه عانه، سبب کاهش جریان خون به این ناحیه می گردد.

  توجه: برداشتن چربی ناحیه عانه و آزاد ساختن آلت تناسلی از کیسه بیضه، سبب افزایش واقعی طول آلت تناسلی نمی شود، بلکه آن چیزی که خود فرد دارد آشکارتر می گردد.

  باید توجه داشت رژیم غذائی و لاغر شدن، چربی های ناحیه عانه را زیاد تحت تاثیر قرار نمی دهد و اگر فردی مقدار زیادی وزن در مدت کم از دست بدهد، با کاهش و یا قطع رژیم غذائی، اولین ناحیه ای که چربی در آن مجددا پر می شود همین ناحیه عانه است. با گرفتن رژیم غذائی، چربی ناحیه عانه جزو آخرین نواحی است که چربی خود را از دست میدهند، و بر عکس با کاهش و یا قطع رژیم غذائی، چربی این ناحیه جزو اولین نواحی است که تجمع پیدا می کند. با استفاده از لیزر با دقت زیاد می توان چربی ناحیه عانه را آب کرده و خارج نمود و مهمتر از همه میزان اضافی پوست را نیز گرفت، طوریکه پس از ۴ هفته تشخیص انجام عمل در این ناحیه برای افراد غیر متخصص خیلی مشکل می شود و ناحیه عانه و دستگاه تناسلی در یک سطح قرار می گیرند. در تعدادی از موارد افزایش سایز یک مرد فقط مربوط به چربی ناحیه عانه  است و این افراد چربی اضافی قابل ملاحظه در ناحیه شکم و پهلوها ندارند و اینکه پس از لیپوساکشن سایز به مقدار زیادی کم نمی شود و علاوه از آن شکم بد شکل نیز می شود، همین نبود چربی اضافی قابل ملاحظه در ناحیه شکم و پهلوها و وجود چربی زیادی در ناحیه عانه است. جراحان و متخصصین پلاستیک حین لیپوساکشن شکم به چربی ناحیه عانه بندرت دست می زنند، و اگر شکم چربی زیادی نداشته باشد و ما اقدام به برداشتن چربی زیر پوست بکنیم چند ماه پس از عمل، شکم بسیار بد شکل و چروکیده می شود.

  میزان چربی در ناحیه عانه گاها به قدری زیاد می شود که پوشیدن لباس مخصوصا لباس زیر و شلوارهای جین را مواجه با مشکل می کند. امروزه می توان با موفقیت زیادی چربی زیادی ناحیه عانه و دستگاه تناسلی را برداشت و نگرانیهای فرد را برطرف نمود. مهمتر از همه برگرداندن اعتماد به نفس به فرد است. بنده بیماران بسیار زیادی داشتم که بعلت بدشکلی ناحیه عانه و ناحیه تناسلی دچار افسردگی و گوشه گیری شده بودند و حتی ترک تحصیل کرده و از ازدواج امتناع می کردند. باید توجه داشت که در صورت وجود مشکل واقعی در این ناحیه می توان آنرا به مقدار زیادی برطرف کرد. بر طرف کردن مشکل بیمار تا حد زیادی به عوامل جانبی مثل آناتومی خود بدن فرد نیز بستگی دارد. وقتی فردی بصورت مادرزادی دارای استخوان بندی لگن پهن می باشد نباید انتظار داشته باشد که با عمل جراحی می توان این نقص را برطرف کرد.

  چه عواملی سبب تجمع چربی در ناحیه عانه می شوند؟

  1. تجمع چربی در این ناحیه مادرزادی است یعنی فرد با آن متولد می شود. این افراد ممکن است دارای وزن طبیعی و یا حتی کمتر از طبیعی باشند ولی ناحیه عانه بعلت تجمع چربی برجسته دیده می شود. علاوه از آن استعداد ژنتیکی به تجمع سلول چربی در این ناحیه است و سلول چربی نیز چربی را در خود ذخیره کرده و باد می کند.
  2. ممکن است فردی در ابتدا دارای ناحیه عانه طبیعی باشد ولی بعدا بعلت اضافه وزن، چربی در ناحیه عانه تجمع یافته و این ناحیه برجسته می شود. تقریبا غیر ممکن است فردی دارای اضافه وزن و چاق باشد ولی چربی در ناحیه عانه طبیعی باشد. در این موارد فرد نه تنها دارای چربی اضافی است، بلکه ناحیه عانه دارای پوست شل و افتاده می باشد. علاوه از آن بعد از انجام عمل جراحی بر روی چربیهای شکم، چربی ناحیه عانه برجسته تر از قبل شده و بدتر دیده می شود. وقتی ناحیه شکم مسطح می شود، برآمدگی ناحیه عانه بیشتر جلوه می کند. بعد از عمل لیپوساکسن شکم بعضی از افراد فکر می کنند که ناحیه عانه برجسته بعلت عارضه لیپوساکشن شکم بوده است، در صورتیکه این صحیح نمی باشد، بلکه مشکلی که از قبل وجود داشته است خود را بیشتر نمایان می کند. بعد از عمل لیپوساکشن شکم، بعلت قرار گرفتن ناحیه عانه در پایین، تورم ناشی از عمل لیپوساکشن نیز بطرف پایین آمده و در ناحیه عانه تجمع می یابد و واقعا ناحیه شکم بخصوص ناحیه دستگاه تناسلی را بسیار بد شکل می کند.

  نتیجه جراحی زیبائی در ناحیه عانه چگونه است؟

  جراحی زیبائی را در اصطلاح زبان انگلیسی Cosmetic surgery  می گویند. لیپوساکشن با استفاده از لیزر (لیزرلیپوساکشن) نتایج بسیار عالی در این بیماران دارد. توصیه می شود که در موقع لیپوساکشن شکم، صلاح نیست همزمان ناحیه عانه را نیز لیپوساکشن کرد. باید هر کدام در جلسات جداگانه توسط متخصص مربوطه صورت گیرند. باید توجه داشت افرادیکه در ناحیه عانه دارای پوست شل هستند بعد از لیپوساکشن معمولی پوست ناحیه عانه شل تر شده و بد شکل می شود مگر اینکه جراح مربوطه بتواند بخوبی از لیزر استفاده نماید. در همچون مواردی ترمیم ناحیه عانه یا مونزپلاستی (Monsplasty) و یا بالاکشیدن پوست ناحیه عانه مثل لیفتینگ Lifting پوست صورت لازم می باشد. یعنی باید با جراحی هم لیپوساکشن انجام داد و هم پوست اضافی را برداشت و یا بهتر این است که از لیزر برای کشیدن و سفت کردن پوست استفاده نمود.

   

  کانال تلگرام بیماریهای ارولوژی:
  https://telegram.me/drsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص باروری و ناباروری:

  https://t.me/nabarvaridrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص سلامت جنسی:

  https://t.me/salamatjensidrsafarinejad

  کانال تلگرام مخصوص زگیل تناسلی:

  https://t.me/zegiltanasolidrsafarineiad

  کانال تلگرام مخصوص ترانسها:

  https://t.me/Iraniantransgender

      آرشیو مقالات اورولوژی عمومی